Apple nově podporuje ovladače z PS4 a XO

Apple nově podporuje ovladače z PS4 a XO

Mobilní hraní je stále na vzestupu a tak není divu, že se i na přenosných zařízeních začínají stále častěji objevovat složitější hry s komplexním ovládáním.

Aktuální mobilní čipy se u portů starších dílů série Grand Theft Auto už ani nezapotí, zatímco hráč stále marně hledá to správné tlačítko pro vyklonění se z okénka právě odcizeného automobilu.

Teoretickým řešením je pořídit si kompatibilní gamepad. Ne každý hráč je však ochotný investovat do dalšího ovladače, když se mu doma v obýváku povalují tři Dualshocky. S příchodem nové verze mobilního operačního systému iOS se pro spoustu hráčů tento problém snadno vyřeší.

Apple totiž v iOS 13 přináší kromě spuštění herní platformy Apple Arcade i podporu ovladačů z aktuální generace konzolí PlayStation a Xbox. To se bude hodit nejen u zmíněné služby nebo u na ovládání složitějších her, ale i při využívání PS4 Remote Play či Steam Linku. 

Postup je jednoduchý – přepnete své ovladače do režimu párování (podržení Share a PlayStation tlačítka u Dualshocku, podržení Sync tlačítka u ovladače Xboxu), na mobilu zapnete Bluetooth a vyhledáte dostupná zařízení. Mezi nimi byste měli snadno identifikovat váš herní gamepad.

Záludností je, že ne všechny ovladače od Xboxu technologii Bluetooth podporují. Pokud máte doma Xbox One S či Xbox One X, neměli byste mít při spojení s Apple zařízeními problém. U starších gamepadů od základního Xboxu ale můžete narazit. Zkrátka vyzkoušíte a uvidíte.

 

Zdroj: VG247 a hrej.cz

O autorovi:

Členem od: 28.03.2019
Příspěvků: 61

Komentáře

Článek nemá žádné komentáře.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte..
Chat
 • Stinadla

  Ahoj, co je se serverem na TS3? Včera večer to spadlo a od té doby je offline.

 • GreenKingSK

  Aha dk moc :)

 • ace321cz

  Ahoj zapni TS3 nahoře máš lištu Permissions na to klikni a dole Use Privilege Key tam dej ten klíč s mailu.

 • GreenKingSK

  ludia zalozil som si roomku, uz je pridana ale kde si mozem aktivovat toho room admina? pls help

 • JohnWick35

  Bezva díky

 • ace321cz

  Ahoj zkus číselnou ip: 81.0.217.180:7288

 • JohnWick35

  Ahoj. Mám problém - nejde mi připojit se na tsku na tento server ts3.parba.eu - funguju na tomto serveru už delší dobu a teď mě to píše abych se připojil přes server ts3.fakaheda.eu. Nevím co s tím. Můžete mi prosím poradit ? Díky

 • ace321cz

  Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit při jakémkoliv problému třeba zde...

Naposledy aktivní
Stream Miss_Rage
Novinky do schránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací